تمرین‌های فوق برنامه (بسته آموزشی پایه)

هنرجویان عزیز منابع معرفی‌شده در بسته آموزشی (پایه) را همراه با لینک خرید نسخه الکترونیکی آن، برای شما فراهم کردیم. برخی از این کتاب‌ها، از سایت‌هایی مثل فیدیبو، طاقچه، فراکتاب، کتابراه و… قابل تهیه است. لینک دانلود رایگان دیگر کتاب‌ها (کتاب‌های نایاب در فروشگاه‌های اینترنتی) را برای شما گذاشتیم. برای مشاهده کتاب‌ها، روی نوار زیر کلیک کنید:

برای دانلود هر یک از کتاب‌ها، کافی است روی تصویر همان کتاب کلیک کنید تا به صفحه خرید یا لینک دانلود رایگان آن هدایت شوید.

تذکر: چند مورد از کتاب‌ها در کتاب‌فروشی‌های اینترنتی ناموجود بود. به همین دلیل، نسخه رایگان آن‌ها را برای شما تهیه کردیم.

کتاب «قصه‌های مجید» مجموعه داستان‌های طنزآمیز هوشنگ مرادی کرمانی، درباره نوجوانی بازیگوش و ساده‌دل به نام مجید است. کتابی خوش‌خوان و خوش‌بیان، با ماجراهای متنوع که می‌توان هر بار یکی از آن‌ها را خواند و به شیطنت‌های معصومانه مجید خندید.

«ماهی سیاه کوچولو» داستان کوتاهی از زنده‌یاد صمد بهرنگی است. در این داستان، ماهی سیاه کوچولویی، برکه امن خود را ترک می‌کند، و برای رسیدن به دریا، راهی سفری پرماجرا می‌شود.

«نونِ نوشتن» برگزیده‌ای از یادداشت‌های روزانه محمود دولت‌آبادی، رمان‌نویس معاصر است. در صفحه ۷۴ کتاب، دولت‌آبادی یکی از رویاهای شبانه‌اش را به زیبایی و گیرایی تمام نوشته است. حتما آن را بخوانید.

«قلبم ترانه تکرار است» برگزیده‌ای از کاریکَلَماتورهای شادروان پرویز شاپور (همسر فروغ فرخزاد) است. کاریکلماتور نوشته‌ای کوتاه است مثل کاریکاتور که نوعی طنز و ظرافت در آن وجود دارد.

«لیلی نام تمام دختران زمین است» بازآفرینی شاعرانه‌ای از داستان لیلی و مجنون، به قلم خانم عرفان نظرآهاری است.

«شب سمور» فیلمنامه‌ای از بهرام بیضایی است. یکی از تفاوت‌های فیلمنامه با داستان، نوع توصیف است. توصیفات فیلمنامه حتما باید از نوع «عینی» باشد. با مطالعه فیلمنامه، خواهید دید که در آن، از توصیفات ذهنی و شاعرانه خبری نیست.

«شما که غریبه نیستید» زندگی‌نامه خودنوشت هوشنگ مرادی کرمانی، خالق «قصه‌های مجید» است. در این کتاب، نویسنده خاطرات خود را به زبان شیرین و صمیمی روایت می‌کند. مرور سرگذشت او، بسیار آموزنده و انگیزه‌بخش است.

«اولین تپش‌های عاشقانه قلبم» مجموعه نامه‌های فروغ فرخزاد، به همسرش پرویز شاپور است. در این کتاب، نامه‌های فروغ را در سه دوره می‌خوانیم: قبل از ازدواج، بعد از ازدواج و پس از طلاق. متاسفانه نشانه‌گذاری و تایپ این نسخه PDF چندان دقیق و آراسته نیست؛ اما از هیچی بهتر است. می‌ارزد نسخه چاپی‌اش را بخرید یا از کتابخانه امانت بگیرید. 

«تنگنا» نمایشنامه‌ای از محمود دولت‌آبادی است که ماجرای اهالی خانه‌ای قدیمی در همسایگی یکدیگر را روایت می‌کند.

اگر در دانلود کتاب‌ها به مشکل برخوردید، کافی است به دایرکت اینستاگرام نوقلم یا ID سعید تارم در تلگرام saeed_tarom@ پیام بدهید.

 

 

تمرین‌های فوق برنامه

 

 

 

توجه: به زودی تمرین‌های جدید در همین صفحه منتشر خواهد شد.