از اینجا شروع کنید

دوره مقدماتی

ده توصیه‌ی آموزشی، به اضافه شش تمرین خلّاق

در قالب یک فایل صوتی به مدت ۸ دقیقه، همراه با نمونه تمرین‌های حل شده

ابتدا فرم زیر را کامل، و سپس روی دکمه‌ی دانلود کلیک کنید.

شما برای شرکت در این دوره‌ی آموزشی، هیچ پولی پرداخت نمی‌کنید.

اگر ایمیل ندارید، مراحل ساخت ایمیل را در ویدئوی زیر تماشا کنید. 

 

ما محصولات و دوره‌های آموزشی پایگاه نوقلم را بر اساس رابطه‌ی نویسنده با خودش، مخاطب و منتقد، به سه دسته قسمت کرده‌ایم:
 
۱- فقط رابطه با خود
 
در این مرحله، به نویسنده‎های نوقلم کمک می‌کنیم با دنیای شگفت‌آور و پهناور نویسندگی آشنا شوند. دوره آموزشی رایگان نویسنده شو برای تحقیق همین هدف، طراحی شده است. در گام بعد، با ارائه تمرین‌های متنوع و متعدد، به هنرجوهای مشتاق و مصمم، کمک می‌کنیم که با غلبه بر کمال‌طلبی، نوشتن را به عادت روزانه خود بدل کنند. باشگاه نویسندگان در دو سطح پایه و پیشرفته، با همین هدف طراحی شده است.
 
۲- رابطه با خود + رابطه با مخاطبان عام
 
تا وقتی نویسنده برای دل خودش می‌نویسد، فراگیری اصول و پایبندی به قواعد اولویت ندارد؛ اما وقتی پای مخاطب به میان می‌آید، چند و چون مسئله متفاوت می‌شود. در این حال، رضایت و پسند مخاطب عام هم به اندازه خود موضوعیت می‌یابد. در نتیجه نویسنده باید با انتخاب و شناخت مخاطب خود، تأمین رضایت او را هم در دستور کار قرار دهد.
 
پایگاه آموزشی نوقلم، برای پاسخ به این نیاز، محصول آموزشی هدف‌گذاری (قطب‌نمای نویسنده) را تهیه کرده است تا نویسنده‌های نوقلم با شناخت علائق، توانمندی‌ها، محدودیت‌ها، اولویت‌ها و شرایط خاص خود، مقصد و مسیر نویسندگی خود را مشخص کنند. 
 
۳- رابطه با خود + رابطه با مخاطبان عام + رابطه با مخاطبان خاص و منتقدان
 
در این مرحله، آموزش‌های حرفه‌ای را در اختیار هنرجوها قرار می‌دهیم تا اگر نوشته‌های‌شان به دست منتقدان یا مخاطبان باسواد رسید، بتوانند شایستگی‌های ادبی خود را نمایان کنند. در این مرحله، با برگزاری کارگاه مهارت‌های نگارشی (پایه و پیشرفته) ترفندهای ساده‌نویسی و درست‌نویسی را به هنرجوها می‌آموزیم. محصول آموزشی «گسترش دایره واژگان» به این مرحله اختصاص دارد. قالب‌های نگارشی خاص، مثل داستان‌نویسی را نیز در همین مرحله، (در چهار ترم) آموزش می‌دهیم.
 
 
 
در ادامه، برای شناخت مسیر نویسنده شدن، روی تصویر زیر کلیک کنید:
 
 

آموزش‌ها و تمرین‌های بیشتر در رسانه‌های نوقلم

برای ورود به رسانه‌های نوقلم، روی شکلک‌های فوق کلیک کنید.